e-Zabava
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Login

Zaboravih zaporku

UNDER MELODY
Kako napraviti svoju prvu igru? 6ns21j
Kako napraviti svoju prvu igru? 27663141
Poll

Koji OS koristite na mobitelu (smartphoneu)?

Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_lcap49%Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_rcap 49% [ 36 ]
Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_lcap14%Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_rcap 14% [ 10 ]
Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_lcap18%Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_rcap 18% [ 13 ]
Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_lcap3%Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_rcap 3% [ 2 ]
Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_lcap18%Kako napraviti svoju prvu igru? I_vote_rcap 18% [ 13 ]

Ukupno glasova : 74

Zagreb
Vrijeme
CURRENT MOON
Latest topics
» 15 najpoznatijih slika duhova
by Neptun uto tra 30, 2013 2:45 pm

» Dječak 'na nebu' upoznao sestru za koju nije ni znao
by Neptun uto tra 30, 2013 2:30 pm

» Upoznajte dijete koje u detalje zna opisati svoj prosli zivot!
by Neptun uto tra 30, 2013 2:22 pm

» Mačak koji predviđa smrt
by Neptun uto tra 30, 2013 2:18 pm

» Kakav to stvor baulja kanalizacijom?
by Neptun uto tra 30, 2013 2:13 pm

Keywords

2018  stitch  2012  2010  lilo  2011  


Kako napraviti svoju prvu igru?

Go down

Kako napraviti svoju prvu igru? Empty Kako napraviti svoju prvu igru?

Postaj by Mato sub sij 29, 2011 10:56 am

Kako napraviti svoju prvu igru? Ufscardgame

Izvor pročitajte ovdje

Za sve vas koji ste strastveni gameri, da li vam ste ikad poželili napraviti svoju igru ? Ja se sjećam dok sam bio mlađi u doba 486-ica i prvi pentiuma da sam malo istraživao to područje i da je tada to bilo izuzetno teško. Morali ste napisati vlastiti engine, rad sa grafikom i animacijama je bio težak, tako da sam na kraju odustao... Otada se puno toga promjenilo i danas su alati za razvoj puno intuitiviniji i bolji, a računala puno brža i moćnija.

Kao što znate i Microsoft se bavi razvojem igara (najpopularnije su Halo, Age of Empires i Flight Simulator) i izradom XBOX konzola. No možda niste znali da je Microsoft objavio i besplatno okruženje za razvoj igara koje se zove "XNA Game Studio Express". Radi se o razvojnom okruženju koje je namijenjeno hobistima, studentima i svima koji imaju strast za igre, a bazirano na postojećem Visual C# Express Studio i XNA Frameworku. XNA Framework je modificirani i nadograđeni .NET framework sa klasama koje vam uvelike olakšavaju upravljanju svim elementima u igri (grafika, zvuk, joystick, AI). Ono što je specifično za XNA Game Studio Express je da bez većih izmjena u kodu igru možete izvršavati i na Windows i na XBOX360 konzolama. Dakle možete napraviti neku igru, spržiti je na DVD i igrati je na konzoli sa prijateljima. Same igre možete programirati u nekoliko jezika (C#, Visual Basic, C++).

Otkako je izišao XNA Game Studio Express privukao je veliku pozornost i postoji cijela zajednica ljudi koji izrađuju igre i koji dijele kod između sebe. Prije par mjeseci držao sam u jednoj srednjoj školi predavanje o izradi igara, tako da sam za potrebe demonstracije kreirao jednu jednostavnu 2D igru (Pong) za čiju izradu trebao jedan dan. I tako se ostvario moj san da napravim svoju igru, makar i neku glupu. Uz instalaciju XNA Game Studija dobijate i nešto što se zove "starter pack", gotovu 3d igru koja dolazi sa kodom kojeg možete proučavati i vidjeti kako napraviti jednu kompletnu igru. U dokumentaciji postoje tutoriali koji će vas provesti kroz svaki korak, od početka do kraja, u izradi ove igre. Na Internetu se mogu skinuti i dodatni starter packovi. Naravno, dosta ljudi daje besplatno izvorni kod svojih igara pa možete i to pogledati.

Zainteresirani ? Kako početi i što trebate ?

1. Skinite Visual C# Express Studioi instalirajte ga.
2. Skinite DirectX SDKi instalirajte ga.
3. Skinite XNA Game Studio Express i instalirajte ga.

Što se tiče alata spremni ste.

Site-ovi koji će vam pomoći u izradi prve igre:

1) XNA Creators Club Online - najvažnija stranica; klub ljudi koji izrađuju XNA igre, na site-u postoje video tutoriali, a tu možete i skinuti dodatne starter packove
2) XNAtutorial.com - video upute o izradi igara
3) Ziggyware.com - tutoriali
Mato
Mato

Spol : Male
Broj postova : 1522
Bodovi : 83253
Preporuke : 41
Rođendan : 08.09.1988
Registriran/a od : 08.10.2009
Godina : 35

http://www.e-zabava.tk

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.